Projekce

www.langard.cz > Projekce

Projekce

Projektor je velmi důležitým komponentem. Projektory určené pro kinosály nedisponují velkým světelným výkonem, a není ani třeba, protože se počítá s tím, že při projekci není v místnosti denní světlo, které projekci velmi ruší, ale ani osvětlení není při samotné projekci intenzivní. Většinou bývá zapnuté jen orientační osvětlení. Kino projektory mají většinou světelný výkon 1-2 tis. ANSI Lumen.

Kino projektory jsou nejčastěji s technologií DLP (1 či více čipů). Tato technologie nabízí dobrý obrazový přednes a na rozdíl od LCD technologie „nemaže“ obraz při rychlých scénách.

V kinosálech se bez výjimky používají pevná rámová plátna. Důvodů je hned několik. Především, vzhledem k účelu místnosti není třeba plátno schovávat někam do podhledu. Pokud už jej chcete zakrývat, mnohem efektnější je pořídit si oponu, která může kinosálu dodat zajímavý ráz.

Projekční plátno je standardně rovné, ve formátu 16:9. Podle aplikace se používá buď neprozvučné, nebo prozvučné. Prozvučné plátno je perforované a lze za něj umístit reproduktory.

Plátno může být také prohnuté a umocňuje zážitek ze sledování nádechem trojrozměrného obrazu.

Date

11. 4. 2019

Category

Domácí kinosály