www.langard.cz » Jak na to

Jak na to

Plánujete stavbu? A přemýšlíte o tom, že by měl být váš dům moderní a technologicky vyspělý? Pokud ano, jste zde správně. Abyste věděli, co vše je třeba udělat a jak na to, máme zde pro vás malý návod. Pokud si nebudete s čímkoliv vědět, nebo byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se vám budeme věnovat.


co získáte


Před tím, než se rozhodnete, zda a v jakém rozsahu budete řešit pro svůj nový dům ovládání technologií pomocí centralizovaného systému, je třeba vědět, co Vám takové řešení a investice do něj může přinést. Je nutné říci, že taková věc není nutně nezbytná, stejně jako elektrické ovládání okýnek či automatická klimatizace v autě. Ale stejně jako tyto vymoženosti, i řídící systém vám především zvýší komfort bydlení. Samozřejmě, že to samo o sobě by bylo málo, ale právě komfort je to pravé synonymum pro integraci řídícího systému do domu.

 


Řídící systém nabízí:- moderní řešení pro řízení světel a žaluzií

- řešení MaR

- regulace teploty, řízení technologie chlazení, vytápění, VZT

- integrace kamer, EZS, interkom, závlahy, ovládání welness

- integrace domácí zábavy

– ozvučení, AV distribuce …

- moderní ovládací prvky

- programovatelné vypínače

- nástěnné i přenosné ovladače s dotykovým LCD

- přehledná grafika včetně půdorysů objektu

- integrace ovládání přes iPad, iPhone, telefon či PC tablet

- dálkovou správu systému přes internet či telefon

- dohledové řešení údržby systému

- personifikaci systému dle individuálních potřeb uživatelů

- jazykové mutace ovládání

- snadné a přehledné ovládání

- plánování pro jednotlivé systémy

- přehled o spotřebě energií a možnost jejich úspor

- více funkcí při řešení přes centrální řídící systém oproti možnostem separátního řešení jednotlivých systémů

Od projektu po bydlení


Pro lepší orientaci v problematice vám nabízíme stručný přehled jednotlivých kroků, kterými je potřeba projít, abyste na konci cesty byli spokojeni.


Projekt


Pokud plánujete nový dům, ať už novostavbu či rekonstrukci, a rádi byste měli moderní řešení pomocí řídícího systému, je důležité začít včas. Již v době plánování stavby je třeba řešit i otázku, jaké technologie zvolit a jak je také ovládat.Řešení integrace řídícího systému zasahuje již do přípravy. Proto se na nás obraťte už při přípravě projektové dokumentace. Rádi pomůžeme s řešením a poradíme s optimálním nastavením jednotlivých systémů pro větší úspory a pohodlí užívání. Vypracujeme projektovou dokumentaci pro řídící systém, případně navazující technologie.

 

Výběr dodavatele


Výběr dodavatele je klíčový pro vaši spokojenost. Pro dokonalý výsledek je třeba mít nejen dobře zpracovaný projekt, kvalitní produkty a celý systém, ale i spolehlivého partnera, který vám vše dodá a uvede do života. Jedním z prvních indikátorů kvality dodavatele je férový rozpočet. Takový, který obsahuje vše potřebné, a u nějž vám dodavatel garantuje, že nebude dodatečně navyšován. Vy si ho platíte za jeho odbornost a znalost problematiky. Je také důležité, aby váš dodavatel byl skutečně tím, kdo vám bude celý systém zprovozňovat. Skutečný integrátor disponuje kvalitním, odborným a zkušeným týmem, který garantuje funkčnost celé dodávky. Nenechte se zlákat dodavatelem, který není schopen zaručit, že bude schopen nejen dílo dokončit, ale také jej dlouhá léta spravovat a servisovat.

 

Rozpočet


Rozpočet je velmi důležitá část. Samozřejmě, že nikdo nechce platit zbytečně navíc za něco, co nedostane, nebo nepotřebuje. Při posuzování nabídek od dodavatelů je velmi důležité si ověřit, že vám jednotlivé firmy nabízí srovnatelné řešení. A to jak z pohledu rozsahu, tak i z pohledu kvality. Nenechte se ošálit nízkou cenou, která se ale skládá z laciných a neoriginálních komponentů a materiálů. Často jsou nabízeny levné komponenty, které ale nedokáží splnit všechny parametry zadání. Zákazník je pak během realizace tlačen do dodatečného navýšení rozpočtu. My nabízíme jen kvalitní komponenty, originální konfigurace dle doporučení výrobců a systémy, které splňují minimálně aktuální požadavky na technickou úroveň - kabeláž, aktivní prvky, systémové komponenty. Nižší cena nemusí vždy znamenat celkovou úsporu.

 

Realizace


Během realizace je velmi důležitá koordinace prací a kvalita jejich provedení. Provádíme vedení kabeláže, její dokumentaci a koordinaci prací s otatními profesemi. Pravidelně reportujeme postupy prací a zajišťujeme jejich návaznost pro plynulý běh stavby. Provádíme montáž jednotlivých komponentů a jejich napojování na další dodavatele. Souběžně probíhají přípravné a následně prováděcí softwarové práce. S dokončováním interiéru jsou osazovány koncové prvky a probíhá jejich nastavení. Po dokončení interiéru provedeme doladění jak řídícího systému jako takového, tak i jeho návazností na další technologie, které má ovládat a spravovat.

 

Předání a zaškolení


Po dokončení všech instalačních a softwarových prací a jejich odzkoušení je dílo předáváno po stránce instalační i uživatelské. Provedeme zaškolení uživatelů pro ovládání systému a správce objektu pro technickou údržbu. Po ukončení zkušebního provozu a finálním předání přichází zákazníci s doplňujícími požadavky a drobné úpravy nastavení (např. drobné úpravy grafiky na dotykových ovladačích). Po jejich provedení je systém předán do plného užívání.

Servis a údržba


Pro maximální spokojenost našich zákazníků není důležité jen perfektní provedení instalace, ale také zajištění bezproblémového záručního a pozáručního servisu. Nabízíme údržbu systému, jeho technický dohled a v případě potřeby i opravu, změnu či doplnění. Nabízíme standardní záruční dobu v délce 2 let, případně její prodloužení až na pět let. Dále monitoring systému a rychlou servisní odezvu, pro ty nejnáročnější i garanci výměny zařízení v případě poruchy do 24 hodin.


Instalace do již hotového interiéru


I pro zájemce, kteří mají již hotový dům, není cesta k řízení domu, pomocí řídícího systému Crestron, zcela uzavřena. Jistě, jsou zde určitá omezení, ale řada procesů se dá zvládnout pomocí bezdrátových prvků.