www.langard.cz » Produkty » Crestron » Ovládací prvky

Ovládací prvky

Jsou v principu čtyř typů.Nástěnné ovladače – tlačítkové – náhrady klasických vypínačůNástěnné ovladače dotykové – LCD panely s grafickým dotykovým LCD, vizualizace …Přenosné ovladače dotykové – LCD panely s grafickým dotykovým LCD, vizualizace …Dálková správa – přes iPhone, iPad, PC, GSM …Při realizaci se všechny výše uvedené typy kombinují přesně podle potřeb projektu a zákazníka.

Nástěnné ovladače tlačítkové


Nástěnné tlačítkové panely nahrazují standardní vypínače. Slouží k ovládání základních funkcí – světla, žaluzie apod. Tlačítka mohou být buď v designu klasických vypínačů, nebo designová tlačítka s možností vygravírování textu nebo piktogramu pro lepší orientaci ve funkcích.


Nástěnné ovladače dotykové


Nástěnné dotykové panely slouží pro ovládání veškerých funkcí inteligentního domu. Nabízí barevný grafický dotykový LCD s přehlednou grafikou. Půdorysy s vizualizací jednotlivých funkcí. Přehledné menu přesně na míru každému řešení. Panely díky vestavěnému mikrofonu a reproduktoru umožňují funkce intercomu – domácí vrátný a také náhled obrazu z kamerového systému. Jsou to dokonalé ovládací prvky. Ovládání celého domu je s nimi přehledné a intuitivní. V nabídce jsou panely v různých velikostech, od cca 10cm do cca 60cm úhlopříčky. Dotykové panely mají také standardní tlačítka pro rychlou volbu a snazší orientaci v budově a ovládaných technologiích.

 


Přenosné ovladače dotykové


Přenosné ovladače mají většinu funkcí nástěnných dotykových panelů, a díky jejich mobilitě jsou ideální pro ovládání AV techniky. V nabídce jsou „jednoruční“ ergonomické modely, velké panely s dotykovým LCD o úhlopříčce 20cm. Přenosné panely mají dobíjecí stojánek na stůl, ale také instalovaný na zeď / do zdi. Jsou vlastně takovou kombinací nástěnného a přenosného panelu.
V poslední době je čím dál oblíbenějším přenosným ovladačem iPod od Apple. Lze jej zaintegrovat do řídícího systému a umí pak vykonávat řadu funkcí originální přenosného ovladače Crestron. Současně zůstává zachována jeho původní funkce tabletu. I iPad lze dobíjet ve speciálním držáku ve zdi. Elegantní, praktické, univerzální, a za zajímavou cenu.

 

Stolní ovládací panely

Ovládací panely s pevným umístěním na stole. Vhodné pro umístění v dohledovém centru, na recepci či v technické místnosti. Převážně větší úhlopříčky (od 8" do 24"). Největší model V24 s fantastickým HD rozlišením 1920x1200. Podpora flashové grafiky, kompatibilní s Digital Media, DVPHD a Core 3 - novou generací řídících jednotek. Všechny nové modely mají náhled analogového i IP video signálu, vestavěný intercom - RAA - SIP intercom technology. Využití nacházejí zejména v komerčních aplikacích. Jedná se zpravidla o shodné modely jako u nástěnných panelů.

 

 


Dálková správa

Kromě ovládacích prvků, které jsou instalovány v domě, který je řízen, je možné řadu funkcí ovládat i mimo objekt, a to prostřednictvím internetu – pomocí PC (webové rozhraní nebo speciální aplikace), pomocí iPhone / iPadu či tabletu nebo telefonu s operačním programem Android, či prostřednictvím GSM – textové zprávy.


Dálková správa slouží k přehledu o objektu téměř z kteréhokoliv místa na světě (kde je signál pro GSM nebo internet).


Zajímavou možností dálkové správy je propojení dvou domů, kde máte řídící systém Crestron. Např. v rodinném domě, kde bydlíte, máte na ovládacím panelu i možnost zapnutí topení na vaší chatě, kam se chystáte na víkend. Kromě řídícího systému Crestron, který musí být v obou objektech je podmínkou připojení obou objektů k internetu.