www.langard.cz » Produkty » Crestron » Digital Media

Digital Media

Jediný komplexní systém audio video distribuce na světovém trhu, které dokáže řešit všechny požadavky klienta. Nejlepší řešení pro distribuci nejen analogového, ale především digitálního obrazu a zvuku v maximálním možném rozsahu, včetně převodu analogových dignálů na digitální, podporu všech aktuálních formátů, distribuce na velké vzdálenosti a řešením problematiky HDCP. Žádný konkurenční systém nedokáže nabídnout takové možnosti, jako má Crestron Digital Media systém.

 

Základem systému Digital Media je modulární matrix switcher (křížový přepínač), který je plně konfigurovatelný podle potřeb každého projektu. Konfigurovat lze jak vstupy, tak i výstupy. Vstupní karty jsou s analogovým (composit, component, VGA), či digitálními vstupy (HDMI, DVI, HD-SDI), nebo vstupy pro napojení zdroje z jiné místnosti (CAT6A či fiber optic). V současné době jsou v nabídce modely s kapacitou 8X, 16x16, 32x32 a distribuční centrum 64x64. Spekuluje se o uvedení 128x128 modelu. Vstupní karty lze osazovat podle potřeby projektu. Vrupní karty s video vstupem i výstupem audio pro napojení do audio distribuce. U digitálních video vstupů pak karty s DSP pro distribuci zvuku v kvalitě 7.1. Na výstupu pak lze volit mezi HDMI (pro lokální zobrazovače), nebo CTA6A a fiber optic pro distribuci videa do dalších místností, a to na vzdálenost přes 300 metrů.

Na straně zobrazovače / místnosti, jsou, při přenosu signálu přes CAT6A či optiku, převodníky signálu z CAT6A či optiky na digitální signál HDMI. Kromě toho disponují převodníky dalšími funkcemi (podle modelu), jako audio vstup či výstup, RS232, IR, low voltage relay, LAN, USB HID atd.

Pro napojení vstupů, či výstupů jsou v nabídce různé varianty lokálních modulů, pro instalaci do podhledu, do zdi, podlahové krabice, na zeď či do stolu. Díky tomu lze systém DigitalMedia využít v jak komerčních, tak i residentních projektech. Prakticky neexistzuje zadání, které by systém DigitalMedia nedokázal splnit.

Kromě konfigurovatelných modelů jsou v nabídce i modely bez možnosti úpravy vstupních a výstupních portů, vhodné především pro menší projekty, a to v konfiguraci 6x1, 6x4 a 6x6.

Mezi jednoznačné výhody systému Digital Media patří kromě velké variability, distribuce na velké vzdálenosti a možností kombinovat různé vstupní signály i zplsob řešení distibuce digitálního video signálu a vypořádání se s problémem HDCP. HDCP (HighDefinitionContentProtection) je protokol, kterým mezi sebou komunikují jednotlivé komponenty, např. BlueRAy přehrávač a TV. Při každém spojení či zapnutí těchto komponentů si oba pomocí HDCP rpotkolu spolu předávají informace o kompoatibilitě. Tento fakt zabraňuje mimo jiné i kopírování digitálního signálu, ale také umožňuje, aby se obě zařízení "dohodla", jaké sjou jejich vzájemné možnosti přenosu signálu, jeho zpracování a zobrazení. Tento protokol se však stal noční můrou pro video distribuci, neboť jeho opakovaná komunikace mezi přístroji komplikuje rychlé a přesné zobrazení obsahu na TV, monitoru či projekci. Proto se u řady systémů na distribuci obrazu můžete setkat s vypadáváním obrazu, jeho zamrznutím a dalšími problémy. Systém Digital Media však umí minimalizovat tyto problémy a zpřístupnit tak požadovaný obsah na všech anpojených zobrazovačích s maximální možnou rychlostí a přesností bez výpadku obrazu na ostatních zobrazovačích.


Systém Digital Media se díky své konfigurovatelnosti může vyvýjet společně s vývojem technologií. Proto zde není riziko toho, že systém morálně zastará. I hotové aplikace lze uprgadovat na aktuální formáty a protokoly. Důkazem toho je i fakt, že Digital Media je kompatibilní i s nejnovějším typek propojení ve standardu HDBaseT, který postupně nahradí rozhradní HDMI, a které má zjednodušit propojení nejen AV komponentů, ale také distribučních systému, jako např. DigitalMedia. Pokud tedy budete mít např. projektor s rozhraním HDBaseT, vede se z DigitalMedia přepínače kabel přímo do projektoru, bez potřeby propojení přes lokálního modulu / převodníků.

 

 

S certifikací DMC dokážeme navrhnout optimální řešení pro váš projekt. Informujte se u nás o možnostech systému Digital Media.